Seko mums draugos!
Seko mums facebook!
Seko mums twitter!

Galerijas un vēsture

2015

EBEC Riga 2015  risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - 20 komandās risināja SIA "Fima" sagatavoto uzdevumu, kurā izmantojot ierobežotus laika un materiālu resursus, bija jāuzkonstruē noteiktiem kritērijiem atbilstoša gaisa filtra un ventilatora rotora prototipi, kuriem kopīgi darbojoties ventilācijas sistēmā ir jānodrošina kanēļa efektīva filtrācija, nodrošinot maksimālu sistēmas gaisa plūsmu. 

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda “RECTO” -  Ernests Šteinbergs, Niklāvs Barkovskis, Ingus Raudiņš, Reinis Kozuliņš.

Situācijas analīze – dalībniekiem bija jārod konceptuāls risinājums vienai no drošības inženierijas pamatproblēmām - cilvēku drošība. Analizējamās situācijas pamatā bija katastrofa vienā no Ventspils Naftas termināla lielākajiem rezervuāriem. Mērķis bija radīt  operatīvu un precīzi izstrādātu rīcības plānu, kas ietver pilsētas iedzīvotāju evakuāciju, katastrofas un tās seku mazināšanu, kā arī iespējamo risku novēršanu.

Situācijas analīzes uzvarētāji bija komanda “Nobēlijs” – Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Edgars Lielāmurs, Linards Jukmanis.

Sacensību patrons trešo gadu pēc kārtas bija UNESCO Latvijas nacionālā komisija.

Šis bija ceturtais gads, kad EBEC Riga piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Sacensībās šogad startēja – Valters Frīdenbergs, Toms Ērenpreiss, Ieva Kokoreviča.

Jau piekto gadu  Inženieru Sacensībās līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni, kas bija ieguvuši uzvaru atlases kārtā. Šogad tās bija Tehniskā jaunrades nama "Annas 2" komanda “Gudrais četrinieks”, pavadošais skolotājs Lauris Pumpurs; un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Pipari", kurus piedalīties iedrošināja skolotājs - Sergejs Bratarčuks. Abas komandas godam parādīja savas prasmes un abās kategorijās bija pirmajā trijniekā.

 

2014

EBEC Riga 2014  risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - 20 komandas būvēja savus miniatūros lidojošos objektus un jāpārbaudīja tos tramplīnlēkšanas rampā. Uzkonstruētajam objektam bija jānolido pēc iespējas lielāks attālums, saglabājot konstrukcijas stiprību un piezemēšanās brīdī paliekot neskartam.

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Mērcīte» – Jānis Melderis, Rihards Dziedātājs, Artūrs Bērziņš un Gunārs Zelčs.

Situācijas analīze – dalībnieki pievērsa uzmanību ekoloģijas jautājumiem - CO2 izmešu daudzumam, “siltumnīcas efektam”, kā arī augstajām energoizmaksām, kuras bija maksimāli jāsamazina, vienlaikus optimizējot siltumapgādes cirkulācijas sūkņu slodzi. Uzdevumu risināja 10 komandas. Uzdevums tika veidots sadarbībā ar GRUNDFOS Pumps Baltic SIA, kas nodrošina viedākus, augstas kvalitātes ūdens attīrīšanas produktus un pakalpojumus, kā arī sadarbībā ar SIA Sanistål, kas ir profesionālās tirdzniecības uzņēmums, kas nodrošina uzņēmējus ar materiāliem, darbarīkiem un iekārtām. Sanistål galvenās preču grupas: apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, darbarīki un iekārtas, elektropreces, inženiertehniskās komunikācijas un santehnika, kā arī tērauda un metāla izstrādājumi.

Situācijas analīzes uzavarētāji bija komanda «Lats un pūkas» - Dace Ahiļčenoka, Dainis Ungurs, Ludmila Kozačenko, Ilze Kalniņa.

Sacensību patrons otro gadu pēc kārtas bija UNESCO Latvijas nacionālā komisija.

Šis bija trešais gads, kad EBEC Riga piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Sacensībās šogad startēja – Ints Teterovskis, Jānis Logins un Ieva Zēģele.

Jau ceturto gadu, pēc uzvaras vairākās atlases kārtās, Inženieru Sacensībās līdzās studentiem cīnījās arī vidusskolēni. Šogad tās bija Rēzeknes 3.vidusskolas skolēnu komanda "Asfalta ieklājēji" un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Trust me I’m an engineer".

2013

EBEC Riga jeb RTU BEST Inženieru sacensības 2013 risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - 26 komandas risināja SIA «Fima», Baltijas reģiona inteliģento inženiertehnisko risinājumu integratora, piedāvāto konstruēšanas kategorijas uzdevumu. Konstruēšanas kategorijā jauniešiem bija jāveido modelis - meteoroloģisko novērojumu torņa inženiertehniskais risinājums. Tornim bija jānodrošina meteoroloģisko datu savākšana, automātisku datu pārraide līdz meteoroloģisko datu glabātuvei, jādarbojas autonomi un, saglabājot konstrukcijas stiprību, jābūt noturīgam pret spēcīgām vēja brāzmām.

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «BTBTBTB» – Maksims Šneiders, Karina Kaše, Olga Kļimenkova, Jurijs Stolarovs. Komanda izpelnījās žūrijas atzinību pateicoties visaptverošajam risinājumam. Komanda izstrādāja inženiertehnisko projektu, iekļaujot tajā konstrukcijas rasējumus un aptuvenās izmaksas. Kaut gan komandas konstrukcijas slodzes izturība izrādījās tikai otra lielākā, žūrija izlēma tai piešķirt 1. vietu un ceļazīmi uz nākamo EBEC posmu.

Situācijas analīze - Ar sabiedriskā transporta kustības efektivitātes uzlabošanu saistīto situācijas analīzes kategorijas uzdevumu risināja 12 komandas. Uzdevums bija izveidot plānu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršruta tīkla optimizācijai un satiksmes problēmu novēršanai. Šajā kategorijā uzvarēja studentu komanda «4 Pipari» – Pēteris Pastars, Lelde Timma, Artūrs Stangainis, Eduards Volkonovskis.

«4 Pipari» uz visu dalībnieku fona izcēlās ar izteiksmīgām prezentācijas prasmēm, demonstrējot efektīvu runas stilu. "4 Pipari" savā risinājumā iekļāva gan īstermiņa, gan ilgtermiņa transporta attīstības principus. Bez Rīgas attīstības konceptā paredzētā Ziemeļu koridora, jaunu tramvaju un veloceļu izbūves, projekts paredzēja atjaunojamo energoresursu integrēšanu sabiedriskā transporta sistēmā un viedo tīklu izmantošanu, kas nodrošinātu ilgtspējīgu sabiedriskā transporta vidi pilsētā.

Sacensību patrons pirmo gadu bija UNESCO Latvijas nacionālā komisija.

Šis bija otrais gads, kad RTU BEST Inženieru Sacensībās piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem! Sacensībās šogad startēja – Māris Gailis, Elmārs Tannis, Liene Candy un Kārlis Bikšus.

Jau trešo gadu, pēc uzvaras vairākās atlases kārtās, Inženieru Sacensībās līdzās studentiem cīnījās arī vidusskolēni. Šogad tās bija Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēnu komanda "Bultskrūve" un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Trust me I’m an engineer".

2012

RTU BEST Inženieru sacensības 2012 risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - šogad RTU BEST Inženieru Sacensību konstruēšanas kategorijas uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar SIA RE&RE. Studentiem piecu stundu laikā, strādājot komandā, četru cilvēku sastāvā, vajadzēja uzkonstruēt skatu platformu, kas spēj noturēt masu pēc iespējas lielākā attālumā no konstrukcijas atbalsta malējā punkta. Izstrādājot uzdevumu, bija jāiepērk zemes gabali būvdarbu veikšanai, jāplāno izmaksas, jāveido konstrukcijas dizains, jānosaka, cik lielu svaru konstrukcija spēs izturēt.

Situācijas analīze - Uzdevums tika izstrādāts ciešā sadarbībā ar AS “Severstaļlat”. Komandām četru cilvēku sastāvā tika dotas piecas stundas laika, piekļuve interneta resursiem, kā arī dažādi papildus un vizuālās uzskates materiāli, lai atrisinātu problēmu - vertikālā stāvoklī piegādātu metāla ruļļu izkraušanu no vagona un novietošanu uzglabāšanai noliktavā horizontālā stāvoklī. Īpaša vērība komandām bija jāpievērš tam, lai savos risinājumos viņi būtu ievērojuši racionālu darba vides sistēmas organizēšanu jeb 5S sistēmu, tāpat svarīgi bija arī tehniskie un drošības aspekti. Kopumā uzdevuma risināšanā savus spēkus izmēģināja 13 komandas, no kurām viena bija arī vidusskolēnu komanda.

Šis bija pirmais gads, kad RTU BEST Inženieru Sacensībās piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem!

 

2011

RTU BEST Inženieru sacensības 2011 risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar valsts a/s „Latvenergo". Studentiem piecu stundu laikā, strādājot komandā četru cilvēku sastāvā, vajadzēja izdomāt risinājumu un izveidot modeli, lai nolasītu no vienkāršākā indukcijas tipa elektroenerģijas skaitītāja elektroenerģijas patēriņu un veiktu fiksēto datu pārraidi, kur datu saņemšanas vietā parādītu patērētās elektroenerģijas daudzumu. Paralēli konstruēšanai tika plānotas arī izmaksas, iepērkot darba materiālus, lai veidotu ierīces dizainu. Šajā situācijā dati par patēriņu nepieciešami ne tikai sistēmas operatoram un elektroenerģijas tirgotājam, bet arī pašam klientam, lai sekotu līdzi savam patēriņam un to optimizētu atbilstoši elektroenerģijas cenu svārstībām tirgū.

Situācijas analīze - uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar AS „Severstaļlat". Studentiem piecu stundu laikā, strādājot komandā četru cilvēku sastāvā un izmantojot dotos darba organizācijas plānus un interneta resursus, bija jāatrod ekonomiski izdevīgākā un darbiniekam drošākā mehanizācijas līdzekļa izstrāde gatavās produkcijas iekraušanai,izkraušanai un nogādāšanai noliktavā. Īpaša uzmanība tika pievērsta drošībai no darba aizsardzības viedokļa un jaunā mehanizācijas līdzekļa risku izvērtēšanai, aizpildot darba vides riska faktoru novērtēšanas protokolu.

Šis bija pirmais gads, kad katrā no RTU BEST Inženieru Sacensību kategorijām piedalījās viena skolēnu komanda!

2010

RTU Inženieru sacensības 2010 norisinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - studentu uzdevums bija izveidot vilciena modeli, kurš spētu pārvietoties pa dažāda platuma sliedēm un pārvest pēc iespējas smagāku smilšu kravu. Uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar VAS „Latvijas Dzelzceļš". Studentiem nācās pielietot gan konstruēšanas spējas, gan arī biznesa plānošanas iemaņas - bija jāizveido ne tikai ātrākais un izturīgākais modelis, bet arī jārēķinās ar ierobežotajiem materiāliem, kurus varēja „iegādāties" improvizētajā sacensību veikalā.

Situācijas analīze - uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar SIA „RE&RE. Šajā kategorijā studentiem bija jāizplāno kā uzņēmuma būvlaukumā Vecrīgā (Krievu drāmas teātra būvprojekts) veiksmīgāk un izdevīgāk ievietot celtni. Studentiem bija pieejami rasējumi un interneta resursi, lai tie veiktu tirgus izpēti un praktiskus aprēķinus.

2009

RTU Inženieru sacensības 2009 norisinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - komandai bija jāuzkonstruē ierīce ar kuras palīdzību ir jāizbrauc trīs sacensību posmi (pa taisnu ceļu, ir jāapbrauc šķēršļi, jābrauc kalnā), iekļauti ir arī biznesa plānošanas elementi - materiālu pirkšana, ekoloģijas koeficients u.tml., mērķis - pēc iespējas īsākā laika posmā izbraukt visus sacensību posmus.

Problēmsituācijas analīze - komandai bija jāizstrādā plāns, kā risināt doto situāciju - organizēt BEST (Board of European Students of Technology) kursus, mērķis - atrast pēc iespējas efektīvāku risinājumu kā organizēt BEST kursus.

2008

RTU Inženieru sacensības 2008 norisinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - komandai jākonstruē ierīce ar kuras palīdzību jāsavāc smiltis (ierīce tiek ievietota smilšu kastē), iekļauti ir arī biznesa plānošanas elementi - materiālu pirkšana, ekoloģijas koeficients u.tml., mērķis - savākt pēc iespējas vairāk smilšu.

Debates - studenti debatē par vispārīgām tēmām un tēmām, kas saistītas ar inženierzinātnēm. Debašu kategorija tika veidota sadarbībā ar Latvijas parlamentāro debašu kustību.

2007

RTU Inženieru sacensības 2007 katra komanda (6 cilv) piedalījās visās trijās kategorijās (uzvarētājus noteica summējot rezultātus visās trijās kategorijās):

Konstruēšana - komandai bija jākonstruē ierīce, kas var pacelt noteiktu masu konkrētā augstumā, mērķis - pacelt pēc iespējas vairāk lielākā augstumā.

Biznesa plānošana - komanda pērk materiālus veikalā, nomā instrumentus, mērķis - uztaisīt ierīci ar vislētākajām izmaksām.

Debates - no katras komandas tika deleģēti divi cilvēki , kas piedalījās debašu kategorijā

2006

RTU Inženieru sacensības 2006 norisinājās trijās kategorijās:

Konstruēšana - komanda konstruē ierīci ar kuras palīdzību ir jāpārvieto priekšmets no punkta A uz punktu B.

Biznesa plānošana - tiek spēlēta biznesa spēle (līdzīgi noteikumi monopolam), komanda pērk īpašumus, ņem kredītus bankā u.tml.

Debates - studenti debatē par dažādām tēmām, ieskaitot tēmas saistītas ar inženierzinātnēm

2005

RTU Inženieru sacensības 2005 norisinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - komanda konstruē ierīci, kam jāpielieto konveijera principi (nepārtraukti jāpārvieto lietas no viena punkta uz otru)

Biznesa plānošana - tiek spēlēta biznesa spēle (līdzīgi kā "Monopols"): komanda pērk īpašumus, ņem kredītus u.tml.

2004

RTU Inženieru sacensības 2004 norisinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - komanda konstruē ierīci ar kuras palīdzību ir jāpārvar noteikta šķēršļu zona.

Biznesa plānošana - tiek spēlēta biznesa spēle (ar līdzīgiem noteikumiem, kā spēlei „Monopols"), komanda pērk īpašumus, ņem kredītus bankā u.tml.