Seko mums draugos!
Seko mums facebook!
Seko mums twitter!

2014

EBEC Riga 2014  risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - 20 komandas būvēja savus miniatūros lidojošos objektus un jāpārbaudīja tos tramplīnlēkšanas rampā. Uzkonstruētajam objektam bija jānolido pēc iespējas lielāks attālums, saglabājot konstrukcijas stiprību un piezemēšanās brīdī paliekot neskartam.

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Mērcīte» – Jānis Melderis, Rihards Dziedātājs, Artūrs Bērziņš un Gunārs Zelčs.

Situācijas analīze – dalībnieki pievērsa uzmanību ekoloģijas jautājumiem - CO2 izmešu daudzumam, “siltumnīcas efektam”, kā arī augstajām energoizmaksām, kuras bija maksimāli jāsamazina, vienlaikus optimizējot siltumapgādes cirkulācijas sūkņu slodzi. Uzdevumu risināja 10 komandas. Uzdevums tika veidots sadarbībā ar GRUNDFOS Pumps Baltic SIA, kas nodrošina viedākus, augstas kvalitātes ūdens attīrīšanas produktus un pakalpojumus, kā arī sadarbībā ar SIA Sanistål, kas ir profesionālās tirdzniecības uzņēmums, kas nodrošina uzņēmējus ar materiāliem, darbarīkiem un iekārtām. Sanistål galvenās preču grupas: apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, darbarīki un iekārtas, elektropreces, inženiertehniskās komunikācijas un santehnika, kā arī tērauda un metāla izstrādājumi.

Situācijas analīzes uzavarētāji bija komanda «Lats un pūkas» - Dace Ahiļčenoka, Dainis Ungurs, Ludmila Kozačenko, Ilze Kalniņa.

Sacensību patrons otro gadu pēc kārtas bija UNESCO Latvijas nacionālā komisija.

Šis bija trešais gads, kad EBEC Riga piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Sacensībās šogad startēja – Ints Teterovskis, Jānis Logins un Ieva Zēģele.

Jau ceturto gadu, pēc uzvaras vairākās atlases kārtās, Inženieru Sacensībās līdzās studentiem cīnījās arī vidusskolēni. Šogad tās bija Rēzeknes 3.vidusskolas skolēnu komanda "Asfalta ieklājēji" un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Trust me I’m an engineer".

« Atpakaļ uz albumiem