Seko mums draugos!
Seko mums facebook!
Seko mums twitter!

2015

EBEC Riga 2015  risinājās divās kategorijās:

Konstruēšana - 20 komandās risināja SIA "Fima" sagatavoto uzdevumu, kurā izmantojot ierobežotus laika un materiālu resursus, bija jāuzkonstruē noteiktiem kritērijiem atbilstoša gaisa filtra un ventilatora rotora prototipi, kuriem kopīgi darbojoties ventilācijas sistēmā ir jānodrošina kanēļa efektīva filtrācija, nodrošinot maksimālu sistēmas gaisa plūsmu. 

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda “RECTO” -  Ernests Šteinbergs, Niklāvs Barkovskis, Ingus Raudiņš, Reinis Kozuliņš.

Situācijas analīze – dalībniekiem bija jārod konceptuāls risinājums vienai no drošības inženierijas pamatproblēmām - cilvēku drošība. Analizējamās situācijas pamatā bija katastrofa vienā no Ventspils Naftas termināla lielākajiem rezervuāriem. Mērķis bija radīt  operatīvu un precīzi izstrādātu rīcības plānu, kas ietver pilsētas iedzīvotāju evakuāciju, katastrofas un tās seku mazināšanu, kā arī iespējamo risku novēršanu.

Situācijas analīzes uzvarētāji bija komanda “Nobēlijs” – Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Edgars Lielāmurs, Linards Jukmanis.

Sacensību patrons trešo gadu pēc kārtas bija UNESCO Latvijas nacionālā komisija.

Šis bija ceturtais gads, kad EBEC Riga piedalījās īpašo viesu komanda, kas bija komplektēta no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Sacensībās šogad startēja – Valters Frīdenbergs, Toms Ērenpreiss, Ieva Kokoreviča.

Jau piekto gadu  Inženieru Sacensībās līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni, kas bija ieguvuši uzvaru atlases kārtā. Šogad tās bija Tehniskā jaunrades nama "Annas 2" komanda “Gudrais četrinieks”, pavadošais skolotājs Lauris Pumpurs; un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Pipari", kurus piedalīties iedrošināja skolotājs - Sergejs Bratarčuks. Abas komandas godam parādīja savas prasmes un abās kategorijās bija pirmajā trijniekā.

 

« Atpakaļ uz albumiem