Seko mums draugos!
Seko mums facebook!
Seko mums twitter!

 

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sestdien, 5. decembrī norisinājās Eiropas jauno inženieru sacensības «EBEC» («European BEST Engineering Competition») pirmā kārta «EBEC Riga 2015/2016», kurās 32 komandu konkurencē divās kategorijās tika noskaidrotas spēcīgākās komandas. Šogad uzvaras laurus plūca komandas “Labs jautājums”  un “Four of a K”.


Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Labs jautājums» – Lauris Pumpurs, Mārtiņš Zeidaks, Māris Brakovskis un Vladislavs Saiko. Viņu veidotais LED displeja un aizsarglīdzekļa dizains bija vissavdabīgākais, un komanda guva pelnīto atzinību no žūrijas.

Situācijas analīzes kategorijā vislabāko atkritumu šķirošanas risinājumu atrada komanda „Four of a K”, kuru sastāvā bija Kristens Raščevskis, Krists Venterzutis, Klāvs Stiprais un Krists Pētersons.


Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt Rīgas Tehnisko universitāti Baltijas mēroga BEST Inženieru Sacensībās (EBEC Baltic), kas norisināsies 2016. gada aprīlī Kauņā, Lietuvā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensību finālu, kas norisināsies 2016. gada vasarā Belgradā, Serbijā.


Jau septīto gadu plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī četras vidusskolēnu komandas. Tika pārstāvēta Līvānu 2. vidusskola ar komandu “Spēks”, Smiltenes ģimnāzija ar “Melnā avs” un divas RTU inženierzinātņu vidusskolas komandas - “Trust me I’m an engineer” un “Karameles”.


Divpadsmit komandas sacentās situācijas analīzes kategorijā, kur dalībniekiem bija jāizstrādā atkritumu apsaimniekošanas risinājumu, lai Rīgas centra rajona iedzīvotājiem būtu nodrošināta iespēja šķirot atkritumus.

Pārējās divdesmit komandas sacentās uzņēmuma “FIMA” atbalstītajā kostruēšanas kategorijā. Šeit dalībniekiem bija jāpielieto gan zināšanas, gan izdoma, lai radītu LED displeju un tā aizsarglīdzekli, kas pasargā no ārējo spēku ietekmes (izturētu līdz pat 20kg smagu krītošu svara ripu un imitētu lietu), un vienlaicīgi nodrošina efektīvu displeja darbību.

 

Pasākuma galvenais atbalstītājs – inteleģento inženieristisko risinājumu uzņēmums FIMA, taču dalībniekiem dažādus pārsteigumus bija sagādājuši arī  My Fitness, RTU Ķīpsalas peldbaseins, VOLVO ledus halle, RedBull, Kalna Smīdes, SIA «Atasco» , SIA «Elpa», One Touch, Cannelle Bakery, Medrull, Liepājas kafija, Mario un Tehniskās jaunrades nams Annas - 2.

10.01.2016.

Arī šogad EBEC Riga lielākais atbalstītājs ir uzņēmums Fima, kas piedāvā inteliģentus inženiertehniskos risinājumus. Uzņēmums FIMA sacensībās uzmanīs konstruēšanas uzdevuma izpildi un piedalīsies pārbaužu veikšanā.

system/application/uploads/file/fimos.png

02.12.2015.

RTU student, pieteikšanās lielākajām Eiropas inženieru sacensībām EBEC ir sākusies. Nenokavē un reģistrē savu komandu četru cilvēku sastāvā, līdz 20.novembrim,

aizpildot anketu

 

Atklāj sevī inženieri. Izvēlies vienu no divām kategorijām - konstruēšana (team design) vai situācijas analīze (case study).

Esi labākais un dodies tālāk uz reģionālajām sacensībām EBEC Baltic Kauņā, Lietuvā un iespējams pat nokļūsti līdz EBEC Final Belgradā, Serbijā.

system/application/uploads/file/EBEC Riga plakats (1).png

06.10.2015.