Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) BEST Inženieru Sacensībās jeb European BEST Engineering Competition (EBEC) Riga, kurās tika noskaidrotas atjautīgākās un spēcīgākās jauno RTU inženieru komandas, uzvarējusi studentu komandas «Lats un pūkas» un «Mērcīte».

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda «Mērcīte» – Jānis Melderis, Rihards Dziedātājs, Artūrs Bērziņš un Gunārs Zelčs. Komandas izveidotais uzdevuma risinājums ne tikai spēja ievērojami apsteigt pārējo studentu rezultātus izmēģinājumu laikā, bet arī ieguva žūrijas atzinību par vienu no labākajiem konstrukcijas dizainiem.

Studentu komanda «Lats un pūkas» – Dace Ahiļčenoka, Dainis Ungurs, Ludmila Kozačenko, Ilze Kalniņa  – uzvarēja sacensību situācijas analīzes kategorijā. Komandas risinājums žūrijas vērtējumā vienbalsīgi tika atzīts par labāko.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt Rīgas Tehnisko universitāti Baltijas BEST Inženieru Sacensībās (EBEC Baltic), kas norisināsies 2014. gada maijā Jekaterinburgā, Krievijā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensību finālu, kas norisināsies no 2014. gada 1. līdz 9. augustam Rīgā, Latvijā.

Jau ceturto gadu, pēc uzvaras vairākās atlases kārtās, Inženieru Sacensībās līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni. Šogad tās bija Rēzeknes 3.vidusskolas komanda “Asfalta ieklājēji” un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Trust me I’m an engineer", kuri situācijas analīzes kategorijā līdzās studentiem ieguva 3.vietu.

Sacensībās piedalījās arī īpašo viesu komanda, kurā startēja sabiedrībā pazīstami cilvēki – prakse.lv valdes priekšsēdētājs Jānis Logins, grupas “Iedomu spārni” soliste Ieva Zēģele un diriģents Ints Teterovskis.

Sacensību dalībnieki - 120 jaunieši un īpašo viesu komanda - kopumā 30 komandas, tajā skaitā arī 2 skolēnu komandas. 10 no visām komandām risināja SIA Grundfos un SIA Sanistål piedāvāto situācijas analīzes uzdevumu par siltumapgādes cirkulācijas sūkņu slodzes optimizēšanu, lai samazinātu energoizmaksas. Savukārt ar lidojoša objekta inženiertehniskā risinājuma izstrādi saistīto konstruēšanas kategorijas uzdevumu risināja 20 komandas.

Konstruēšanas kategorijā jauniešiem bija jāuzbūvē savs miniatūrs lidojošs objekts un jāpārbauda tas tramplīnlēkšanas rampā. Uzkonstruētajam objektam bija jānolido pēc iespējas lielāks attālums, saglabājot konstrukcijas stiprību un piezemēšanās brīdī paliekot neskartam.

Savukārt situācijas analīzes kategorijā jauniešiem bija jāpievērš uzmanība ekoloģijas jautājumiem - CO2 izmešu daudzumam, “siltumnīcas efektam”, kā arī augstajām energoizmaksām, kuras bija maksimāli jāsamazina, vienlaikus optimizējot siltumapgādes cirkulācijas sūkņu slodzi.

EBEC Riga 2014 galvenie atbalstītāji ir Grundfos, Sanistål un Severstaļlat. Sacensības atbalsta: Izdevniecība “DIENAS ŽURNĀLI”, Ilustrētā Zinātne, Jaunais Rīgas Teātris, Red Bull, Rūķīšu tēja, “Pērnes L”, Sofrost, Multikino, Bikram Joga, Deju studija “Easy Dance”, Brain Games, Valdo, Fazer, Burbuļnīca.

EBEC Riga 2014 patrons: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Sacensības organizēja RTU studentu organizācija BEST-Riga. BEST-Riga ir  Eiropas Tehnisko universitāšu studentu organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) pārstāvniecība Latvijā, Rīgas Tehniskajā universitātē.

03.03.2014.

Apsveicam visas studentu uzvarētājkomandas, kā arī abas skolēnu komandas!

Tiekamies jau pavisam drīz - 1.martā, RTU galvenajā ēkā Kaļķu ielā 1.

Reģistrācija no 9:00 līdz 10:00.

10:00 sākas svinīgā sacensību atklāšana.

Sacensību sākums 10:30.

26.02.2014.

Nokavēji pieteikšanos? Esi "kārtīgs" students un atliki visu uz pēdējo brīdi? :)

Nebēdā, mums ir lieliskas ziņas! Nekas vel nav nokavēts!

Pieteikšanās EBEC Riga 2014 tiek pagarināta!!!

Izveido 4 RTU studentu komandu un piesaki savu dalību konstruēšanas kategorijai ŠEIT un situācijas analīzes kategorijai ŠEIT!

Ja esi bez komandas - raksti uz sacensibas@best.rtu.lv - sameklēsim Tev cīņu biedrus!

Vairāk informācijas par pieteikšanos ŠEIT.

EBEC Riga 2014 partons: UNESCO LNK

20.02.2014.